Liepos Pivoraitės tapybos darbų paroda „Žaidimai”

Visą lapkritį Anykščių kultūros centre veikia dailininkės Liepos Pivoraitės tapybos darbų paroda „Žaidimai”. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Apie parodą:

„Žaidimai“ – tai žaidimai, kuriuos mes visi žaidžiame: kartais kaip jo dalyviai, o kartais ir kaip žaidimo kūrėjai. Žaidžiu šeimą, žaidžiu tapybą, žaidžiu kultūrą, žaidžiu mamą ir tėtį, žaidžiu mokyklą ir t.t..

Cikle „Žaidimai” atlieku žaidimo kūrėjo funkciją. Naudodama klasikinių, visiems atpažįstamų žaidimų elementus (šokinėjimo gumele, šokdyne), ieškau kiekvieno žaidėjo (figūros) vietos paveiksle. Kadangi figūra mano darbuose atlieka šachmatų figūrėlės funkciją jos padėtis ir psichologinė būsena priklauso nuo jos užimamos pozicijos, o mano užduotis kaip žaidimo kūrėjos – valdyti visas žaidėjų figūras ir žaisti su jomis. Todėl darbuose neslepiu ir nesistengiu užmaskuoti žaidimo eigos, leidžiu žiūrovui matyti bent dalį žaidimo proceso ir taip kviečiu jį žaisti kartu. Dėl šios priežasties darbuose aiškiai galima matyti, jog figūros sluoksniuojasi viena ant kitos keletą kartų, kai kurie „žaidėjai“ užtrinti dažais – pašalinti iš žaidimo, kai kurie tiesiog pastumti į vieną ar kitą pusę. Veiksmas, vykstantis paveiksluose – negalutinis, neužbaigtas, tai – sustabdyta akimirka. Tokiu būdu, žiūrovą nebyliai kviečiu žaisti kartu ir susikurti paveiksle savo veiksmo tęsinį ar susitapatinti su figūromis.

Liepa Pivoraitė, Vilniaus Dailės akademija